fbpx

Co je refinancování úvěru?

co je refinancování úvěru

Co je refinancování úvěru?

Pokud nevíte, co je refinancování úvěru, tak je tento článek právě pro Vás. Refinancování – znamená převedení úvěru jinam, nejlépe tam, kde budou lepší podmínky. Buď kvůli úrokové sazbě nebo kvůli jiným parametrům, třeba délce splatnosti úvěru. Důvodů může být spousta.

Kdy můžu refinancovat úvěr?

Tady už je potřeba rozlišovat jaký úvěr. Jestli se jedná o klasický spotřebitelský úvěr nebo o hypotéku. U spotřebitelských úvěrů se častěji používá tzv. konsolidace půjček než refinancování jednoho úvěru. Jednoduše spojíte více spotřebitelských úvěrů pod jeden velký. Splácíte tak jednu splátku, která mívá často lepší úrokové podmínky. Takovou konsolidaci můžete udělat téměř kdykoliv. 

U hypoték to už je různé. Záleží i na tom, kdy byla hypotéka podepsána, popř. kdy u hypotéky proběhla změna úrokové sazby, tedy refixace. Bez sankce lze hypotéku refinancovat právě k termínu změny úrokové sazby. To Vám banka nemůže účtovat žádnou sankci a vy tak beztrestně můžete stávající banku opustit a odejít jinam. 

Má vůbec smysl odcházet?

U hypoték je to nejčastěji kvůli již výše zmíněné úrokové sazbě. Aktuální vývoj můžete sledovat na webu Hypoindex. Podle toho byste mohli odhadnou, jak se budou dál vyvíjet úrokové sazby. No podle současných předpokladů půjdou sazby v roce 2019 spíše nahoru. Nemusí to být ale vždy o úrokové sazbě. Zkuste si porovnat i tzv. náklady na fixaci. Více o tomto tématu zde.

Vyznáte se v těch pojmech?

O tomto tématu by se dalo psát do nekonečna a věřím tomu, že už tak se Vám z toho musí motat hlava. Chce to prostě specialistu, který Vám v tomto poradí. No uznejte, že auto si většina z nás taky neopravuje doma před barákem a jede rovnou do servisu. Tak by to mělo být i ve financích. Svěřte se odborníkům, to bude Vaše nejlepší volba. A víte co, využijte formulář níže. Napište, co Vás trápí a my Vám odlehčíme hlavu.Stačí telefon a email, napište si o pomoc:

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.