fbpx

Hypotéka pro mladé

hypotéka pro mladé

Hypotéka pro mladé – úvod

Pojďme si na začátek vysvětlit, co vlastně tento pojem znamená? Hypotéka pro mladé – pro ty, kteří shání své první bydlení? Nebo pro ty, co mají určitý věk? Dívám se na tento pojem trochu jinak. Hypotéka pro mladé pro mě znamená pro ty, kteří nemají našetřeno a nesplňují následující podmínku vlastních finančních zdrojů. Těm by měl tento článek pomoci v tom, co mají udělat, jak si pomoci do budoucna.

10 nebo 20 procent

Tak to je právě to, do čeho nám všem “hodila vidle” Česká národní banka. Totiž podle nových pravidel musí mít každý něco našetřeno. Jsou pryč doby, kdy banky půjčovaly i 120 % z hodnoty nemovitosti. Dnes je standardem, že banky půjčí 80 % z hodnoty zástavy, v některých případech i 90 %. Co je to ale ta hodnota zástavy a jak se to počítá? Jednoduchý příklad:

Kupujete byt, kupní cena 2.000.000 Kč. Banka říká, že Vám půjčí 80 % z hodnoty zástavy, musíte mít našetřeno 20 %, tedy 400.000 Kč.

Hodnotu zástavy určuje odhadce, v některých případech rovnou banka tzv. oceněním online a žádný odhadce už na nemovitost ani nechodí. Takže tady se dostáváme na možnou překážku.  Mají dnešní “mladí” našetřeno 400.000 Kč a více? Co když ne?

Našetřit si

Ano, to by měla být první a správná cesta, jak se připravit na vlastní bydlení. Povinných 20 % vlastních zdrojů si prostě a jednoduše našetřit. Rychle si najít stabilního partnera a rychle si začít dávat bokem. Ale ne pod polštář, tudy cesta nevede. Jak tedy efektivně našetřit třeba výše uvedených 400.000 Kč? Existují stabilní investiční programy, které Vám to umožní. Vámi odkládané peníze totiž budou dále zhodnocovat a dokonce budou znovu a znovu zhodnocovat již programem “vydělané” peníze. Říká se tomu složené úročení.

Kolik a jak dlouho odkládat?

Abyste našetřili částku z výše uvedeného příkladu, musíte si celkem odkládat každý měsíc 4.000 Kč po dobu 7 let. Je to hodně, málo, dlouho? Ano, každý v páru musí dát bokem 2.000  Kč měsíčně. Ale co to je oproti hypotéce?! Tam bude splátka mnohem vyšší a na mnohem delší období. Vyzkoušejte si tak své odhodlání a trpělivost. Za 7 let budete připraveni nejen finančně, ale i morálně. Více o pravidelné investici najdete tady. Pravidlo je ale velmi jednoduché. Čím dříve začnete, tím lépe.

Co když nechci čekat?

To je právě ta druhá možnost, která se nabízí. Jen je otázka, jak dlouho ještě vydrží. Zatím některé banky a spořitelny umožňují kombinaci hypotéky a úvěru ze stavebního spoření. Jak to vypadá číselně? Částku 1.600.000 Kč Vám půjčí banka, zbylých 400.000 Kč Vám zase půjčí stavební spořitelna. Rozdíl oproti hypotéce je v tom, že úvěr od stavební spořitelny nevyžaduje zajištění zástavním právem k nemovitosti, mívá kratší splatnost a vyšší úrokovou sazbu. Prostě něco za něco, ale je to řešení pro ty, kteří spěchají a nemají vlastní finanční prostředky. Splátka hypotéky bude cca 6.500 Kč a splátka úvěru ze stavebního spoření cca 2.800 Kč, celkem 9.300 Kč.

Na co nezapomenout

Pozor, jsou tu další pravidelné výdaje, které je třeba zohlednit v rodinném (partnerském) rozpočtu. Pojištění nemovitosti – to bude vyžadovat banka. Dále životní pojištění – to by měl mít každý, kdo má hypotéku. Platby za inkaso (elektřina, voda, plyn, fond oprav, daň z nemovitosti, odvoz odpadu, internet, telefon atd.). Splátkou hypotéky závazky nekončí, ale začínají. Vítejte ve světě dospělých 🙂

Chcete se poradit? Získat informace navíc? Jak se připravit na koupi nemovitosti? Využijte formulář v sekci kontakty a ptejte se na cokoliv. Rád Vás připravím na Vaše první bydlení.

 

Zkraťte si konečné splacení hypotéky

splacení hypotéky

Zkraťte si konečné splacení hypotéky

Budete ve stáří cestovat anebo platit hypotéku? Dokážete si představit splácet hypotéku třeba v 65 letech? Podle nastavení převážné většiny hypoték je to běžná praxe. Splatnost se nastaví na 30 let a je to. Však ono se to později nějak udělá a splatím dřív. Přece vyhraji v loterii, budu dědit, najdu peníze na ulici. Opravdu? Splacení hypotéky o 10 let dříve Vám přinese spoustu výhod, ale samo se to neudělá.

Jaké jsou možnosti?

Zkraťte si splacení hypotéky klidně o 10 let. A nebojte se, nebudete platit více, naopak méně. Kouzlo spočívá v něčem jiném. Hypotéka jako taková bude nastavena na 30 let, s nižší měsíční splátkou. Vy ovšem využijete principu anuitního splácení a efektivního úročení úspor, to je vše. V jednoduchosti je krása.


tip: Hledáte nejlevnější hypotéku? Najděte si ji tady.  Hypoteční kalkulačka


 

Jdeme více do detailu. Dřívější splacení hypotéky je hračka

Anuitní splácení, které využívají všechny banky, se řídí jasným vzorcem, který se chová vždy stejně (obecná kalkulačka zde). Díky tomu vím, co bude za 22 let a kolik budete dlužit. A já vás na tento okamžik dokážu připravit tak, že přesně za 22 let budete mít pro banku tolik peněz, abyste doplatili celou zbývající hypotéku. Přitom zkombinujeme finanční produkty tak, že Vaše měsíční náklady na úvěr nebudou vyšší než při běžné hypotéce se splatností 30 let. Vlastně na hypotéce nepřeplatíte ani korunu. Ta mechanika je opravdu velmi jednoduchá, více prozradí konkrétní příklad:

splacení hypotéky

Kde chcete být za 20 let?

Většina lidí si dokáže představit, co bude za pět let. Co bude za 20 nebo 30 let těžko. Já každopádně vím, že nechci v již neproduktivním věku splácet hypotéku. Důchod Vám přijde třeba 15 tis. Kč a splátka hypotéky 10.000 Kč? To je nemyslitelné. Tou dobou si budete chtít opravdu užívat, odpočívat a cestovat jako důchodci ze západních zemí. Nebudete přece sedět na lavičce v parku a krmit holuby.

Teď nebo nikdy – dřívější splacení hypotéky pro všechny

Proč to odkládat, udělejte to hned. Pokud se Vám líbí splacení hypotéky o 10 let dříve, využijte kontakty zde. A nebo rovnou vyplňte níže uvedený formulář. Velmi rychle zjistíme, jaké jsou u Vás možnosti a je to. Nic za to nedáte.

Zkrátím Vám splatnost hypotéky až o 10 let!


 

 

Daň z nabytí nemovitosti

daň z nabytí nemovitosti

Daň z nabytí nemovitosti

Pokud se chystáte koupit nemovitost jako je dům nebo byt, připravte se na to, že budete platit. Samozřejmě zaplatíte kupní cenu jako takovou. Zaplatíte ale tzv. Daň z nabytí nemovitosti. Od roku 2016 ji totiž platí kupující.

Kdo co platí?

Od listopadu roku 2016 platí daň z nabytí nemovitosti kupující. Doba, kdy se dohodli kupující a prodávající, kdo kolik zaplatí, je už dávno pryč. Nyní je to na Vás, pokud tedy kupujete. Daň z nabytí nemovitosti činí 4 % z kupní ceny. Přitom se vychází z kupní ceny stanovené v kupní smlouvě. Pokud Vás právě napadlo, že byste uvedli do kupní smlouvy nižší kupní cenu kvůli dani, tak byste si nepomohli. Na to finanční úřad myslel a v  případě, že je kupní cena podezřele nízká, vychází z tzv. ceny srovnávací. Z této částky pak bere 75 % a výslednou hodnotu považuje za kupní cenu.


tip: Hledáte nejlevnější hypotéku? Najděte si ji tady.  Hypoteční kalkulačka


 

Do kdy musím zaplatit?

Nebojte se, finanční úřad umí být i hodný. Tedy aspoň chvíli, konkrétně 3 měsíce. To je doba, která Vám běží od přepisu vlastnického práva na katastru nemovitostí. Do tohoto okamžiku musíte podat daňové přiznání. Samotnou částku, tedy zálohu k zaplacen daně si stanovíte sami, podle kupní ceny. A pokud by se tato částka finančnímu úřadu nějak nepozdávala, nemějte obavy, on Vám to dopočítá.

Daň zaplacená hypotékou

Tak na to zase myslely banky. A to v dobrém slova smyslu. Když si představíte, že u nemovitosti v hodnotě 4 mio Kč zaplatíte daň 160.000 Kč, je dosti pravděpodobné to, že Vám tato částka zamává s rozpočtem. Už jen povinných 20 % vlastních zdrojů činí bydlení méně dostupnějším. Proto dali inženýři v bankách chytré hlavy dohromady a nastavili proces, kdy je možné daň z nabytí nemovitosti profinancovat z hypotečního úvěru. A světe div se, není to žádná věda, takže s chutí do toho. Více hodnotných informací zde.

Co dodat?

Můj názor je takový, že je to zase jeden z nástrojů, jak vytáhnout peníze z lidí. Stále nechápu za co. Ale prostě se to zaplatit musí. Doufám, že Vám byl článek přínosný a pokud se Vám líbil, dejte mu nějakou pěknou známku. A pokud se chcete rozvášnit, přidejte svůj komentář pod výpisem článků. A pokud byste chtěli pomoci s hypotékou nebo s výstavbou, využijte kontaktní formulář. Krásný den.

 

 

Vývoj úrokových sazeb

vývoj úrokových sazeb

Vývoj úrokových sazeb

A v roce 2020 bude úroková sazba? Refinancujte se mnou Vaši hypotéku co nejdříve a na tuto otázku nemusíte vůbec hledat odpověď. Ušetřím Vám nervy a k tomu přes půl milionu korun, možná i více (modelový příklad níže). Navíc při refinancování dokážu jak zkrátit splatnost Vaší hypotéky, tak naspořit nějaké peníze. Vyberete si sami. (Pozn. Ke včerejšímu datu ponechala Česká národní banka úrokové sazby beze změny, ovšem hlasování bylo těsné, příště očekávám navýšení. Vývoj úrokových sazeb je více než jasný. Více zde  – web ČNB.

Až 2 roky předem

Refinancovat lze až 2 roky dopředu, samozřejmě za úrokovou sazbu platnou k dnešnímu dni. To znamená, že pokud máte např. hypotéku z roku 2016 s fixací úrokové sazby na 5 let, můžete si již dnes zajistit lepší podmínky do budoucnosti. Nemusíte se strachovat, jaké sazby budou za dva roky. Vás se budou týkat ty, co nabízí banky dnes.


tip: Hledáte nejlevnější hypotéku? Najděte si ji tady.  Hypoteční kalkulačka


Ušetřit jde přes půl milionu

Při průměrné hypotéce 2.000.000 Kč ušetříte včasným refinancováním přes 700 Kč měsíčně. Ukážu Vám, jak tyto ušetřené peníze použít jinak a zkrátit si hypotéku třeba o 5 let. Platit a neplatit hypotéku 5 let, to je “sakra” rozdíl! To je úspora 552 tis. Kč. Splácejte chytře, přece nebudete platit více než je potřeba.

Kolik Vás to bude stát?

Vy nezaplatíte ani korunu, naopak mnoho ušetříte. Mé jedinečné služby jsou zdarma a pro každého. Díky včasnému refinancování dokážu ušetřit peníze na každé hypotéce. Samozřejmě čím vyšší hypotéka, tím větší úspora.

Co pro to musíte udělat?

Z Vaší strany stačí jeden krok, volejte nebo pište, viz kontakty. Nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Stačí telefon a e-mail. Ozvu se Vám a po telefonu Vám vytvořím nezávaznou kalkulaci. A když se Vám bude řešení líbit, potkáme se maximálně dvakrát a vše je vyřešeno.

Rozhodněte se správně a včas.Kontaktní formulář


 
 

 

 

Cesta z bytu do domku.

dům

Chce to mít sen a plán

Splňte si svůj sen, chce to mít plán. To se jednoduše řekne, ale co realizace? Na tu také časem dojde. Život je běh na dlouhou trať, tak proč to nenaplánovat tak, aby to bylo třeba za 5 – 7 let? Ukážeme si na konkrétním reálném příkladu, jak na to.

Příklad ze života

Máme v současné chvíli požadavek klienta na změnu bydlení. Chce se zbavit bytu v Olomouci a nechat si postavit domek na klíč. Byt kupoval před šesti lety. Kupní cena 2 mio Kč, měl 200.000 vlastní zdroje, takže hypotéku si vzal na 1.800.000 Kč. Dnes takový byt prodá za cca 2.600.000 Kč. Ovšem za 6 let na stávající hypotéce již něco splatil, takže mu zbývá doplatit asi 1,6 mio Kč. Jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že má klient nové vlastní zdroje ve výši 1 milion korun. Dá se říci, že se za 6 let krásně připravil na výstavbu rodinného domu. Takže za kolik to postaví?

Nový dům a cenové nastavení

Náš klient si našel pozemek kousek za Olomoucí za kupní cenu 1.000.000 Kč. Dům na klíč mu postaví naše dceřiná společnost FND Stavby za 2,5 mio Kč. Vzhledem k tomu, že vlastní zdroje má, nebude brát hypotéku na celých 3.500.000 Kč, ale o něco méně. Navíc mu ještě zbydou volné prostředky, které chytře využije na zhodnocení. To mu pomůže se splácením nové hypotéky. Víme už, kolik ho to bude měsíčně stát?

 

Nové výdaje za bydlení v domku

Podtrženo, sečteno … našeho klienta čeká nová splátka hypotéky cca 12.600 Kč. Má ale bokem svých 500.000 Kč, které budou pracovat pro něj a pomáhat mu se splácením hypotéky. Celkově tedy bude za bydlení v rodinném domě platit jen 9.700 Kč měsíčně, což je jen o cca 2.000 Kč více, než kolik platil za bydlení v bytě. A k tomu mu výše uvedených 500.000 Kč na konci programu zůstane a může je použít na cokoliv. A navíc bude bydlení v novém domku energeticky méně náročné než bydlení v bytě. Žádný fond oprav, příspěvky na uklízení, na výtah, osvětlení společných prostor atd.


tip: Hledáte nejlevnější hypotéku? Najděte si ji tady.  Hypoteční kalkulačka


Jen 500 Kč týdně více než za bydlení v bytě

Tak to se vyplatí. Máte “pětistovku” týdně navíc? Tak proč bydlet v bytě? Nemusí to být zítra, za měsíc, za dva. Ale třeba za 5 let. Postupně Vás na to připravíme. Já osobně jsem před lety kupoval byt v Olomouci, který jsme měli mít na 30 let. Pak přišel nápad a dnes je vše jinak. Užíváme si pohodlí a soukromí rodinného domu a zahrady. To by nás předtím nikdy nenapadlo. Držte se hesla, že nikdy není na nic pozdě.


Chcete se dozvědět více? Stačí nám telefon a e-mail:


 

Co je refinancování úvěru?

co je refinancování úvěru

Co je refinancování úvěru?

Pokud nevíte, co je refinancování úvěru, tak je tento článek právě pro Vás. Refinancování – znamená převedení úvěru jinam, nejlépe tam, kde budou lepší podmínky. Buď kvůli úrokové sazbě nebo kvůli jiným parametrům, třeba délce splatnosti úvěru. Důvodů může být spousta.

Kdy můžu refinancovat úvěr?

Tady už je potřeba rozlišovat jaký úvěr. Jestli se jedná o klasický spotřebitelský úvěr nebo o hypotéku. U spotřebitelských úvěrů se častěji používá tzv. konsolidace půjček než refinancování jednoho úvěru. Jednoduše spojíte více spotřebitelských úvěrů pod jeden velký. Splácíte tak jednu splátku, která mívá často lepší úrokové podmínky. Takovou konsolidaci můžete udělat téměř kdykoliv. 

U hypoték to už je různé. Záleží i na tom, kdy byla hypotéka podepsána, popř. kdy u hypotéky proběhla změna úrokové sazby, tedy refixace. Bez sankce lze hypotéku refinancovat právě k termínu změny úrokové sazby. To Vám banka nemůže účtovat žádnou sankci a vy tak beztrestně můžete stávající banku opustit a odejít jinam. 

Má vůbec smysl odcházet?

U hypoték je to nejčastěji kvůli již výše zmíněné úrokové sazbě. Aktuální vývoj můžete sledovat na webu Hypoindex. Podle toho byste mohli odhadnou, jak se budou dál vyvíjet úrokové sazby. No podle současných předpokladů půjdou sazby v roce 2019 spíše nahoru. Nemusí to být ale vždy o úrokové sazbě. Zkuste si porovnat i tzv. náklady na fixaci. Více o tomto tématu zde.

Vyznáte se v těch pojmech?

O tomto tématu by se dalo psát do nekonečna a věřím tomu, že už tak se Vám z toho musí motat hlava. Chce to prostě specialistu, který Vám v tomto poradí. No uznejte, že auto si většina z nás taky neopravuje doma před barákem a jede rovnou do servisu. Tak by to mělo být i ve financích. Svěřte se odborníkům, to bude Vaše nejlepší volba. A víte co, využijte formulář níže. Napište, co Vás trápí a my Vám odlehčíme hlavu.Stačí telefon a email, napište si o pomoc:

 

 

 

 

 

Zhodnocení úspor – jak na to?

Vysvětlíme si základní pojmy

Zhodnocení úspor se vyjadřuje pomocí procent, většinou roční zhodnocení, tedy kolik procent Vám jaký produkt “vydělá” za jeden rok. Nemyslím si, že byste to nevěděli, ale zkratky p.a., p.m. nebo p.q. mohou kdekomu zamotat hlavu. Takže nejčastěji používaná zkratka je roční úročení, tedy p.a. Pokud se bavíme o zhodnocení, pojďme se bavit i o znehodnocení – o inflaci – česky řečeno “snížení kupní síly peněz”. Jde o přirozený vývoj hodnoty peněz v čase. Úplně lajcky řečeno –  dnešní stokoruna bude mít za 10 let jinou hodnotu, samozřejmě nižší. A matematicky vyjádřeno – podle aktuální inflace cca 2 % bude mít dnešních sto tisíc korun za 5 let hodnotu 90.000 Kč. Víte jak jsem k tomu došel? Pokud ano, tak víte, co je inflace.

Kde, jak a za kolik?

To je otázka. Pojďme hledat správnou odpověď. Ne, bohužel ji dnes nenajdeme. Každý je totiž jiný, jinak odvážný, má jiné finanční možnosti a jiné plány do budoucnosti. Nedá se najít nejlepší a efektivní řešení pro každého. Proto se podíváme na ty nejčastější.

Spořící účty

Tak ty nejspíš vedou. Zhodnocení do 1 % p.a. (teď už víte, co to znamená), peníze leží na spořícím účtu v bance a takřka všude jsou ihned k dispozici. Tady bych se vůbec nebavil o zhodnocení, ale o znehodnocení. Když je zhodnocení např. 0, 5 % p.a. a inflace 2 procenta, výsledek zhodnocení je jasný – záporný. Lidé tuto variantu volí z toho důvodu, že jsou údajně takto uložené peníze pojištěné proti případnému krachu banky. Proč údajně? K 31.12.2017 bylo v bankách uloženo celkem 2.370.000.000.000 Kč, to je dost peněz (slovně vyjádřeno 2,3 biliony Kč). Kdyby měly být všechny tyto peníze ve fondu pojištění vkladů, je to nereálné. Ve skutečnosti je to kolem jednoho procenta všech vkladů. Věděli jste to?

Termínované vklady

Ty jsou na tom se zhodnocením trochu lépe. Pohybují se kolem 1,5 – 3 % p.a. Jak už ale napovídá název, jsou termínované, tedy peníze na nich uložené nemáte ihned k dispozici. Čím vyšší výnos, tím delší doba fixace peněz. Pokud to zprůměrujeme, je toto “zhodnocení” dobré na to, aby Vám pokrylo inflační riziko, o kterém píšu už výše. Zisk 2 %, inflace 2 %, takže matematicky vyjádřeno “šul-nul”.

Dluhopisy

No už se konečně dostáváme do vyšších pater. Dluhopis je cenný papír, který si koupíte a něco za něj získáte. No proč byste ho kupovali, kdyby z něj nic nebylo, že? (:-)) Zrovna v loňském prosinci začaly být prodávány státní dluhopisy. O těch jsme už psali tady. A taky jsme si psali, že sotva pokryjí inflaci. Omlouvám se za to slovo inflace v každém odstavci. Ale je potřeba si uvědomit to, že peníze prostě ztrácí na své hodnotě. No stát nám za naše peníze moc nedá, co se dá dělat.

Dluhopisy soukromých společností a institucí, to je jiná liga. Soukromé společnosti si váží Vašich peněz, jsou vděčné za Vaši důvěru a podle toho Vás i ocení. Zpravidla začíná zhodnocení někde kolem 5 % p.a. a může jít i výše. No přečtěte si přímo o naší investiční příležitosti, která činí 7 % p.a. Navíc nejsou Vaše peníze nijak dlouhodobě blokované, u našich dluhopisů je máte zpět za 2 roky a kousek. A s ohledem na aktuální vývoj HDP, (ne)zaměstnanosti, vývoje cen nemovitostí atd. je to velmi krátký horizont, který Vám zaručí návratnost vložených prostředků.

Pojďme na konkrétní čísla

Aby se to jednoduše počítalo, uvažujme o hodnotě 500.000 Kč. Tolik peněz máte k dispozici a nevíte co s nimi. Co víte je to, že je chcete mít k dispozici cca za 3 roky. To je doba tak akorát, abyste věděli, kdy budete chtít peníze zpět. Většina lidí má stále zažitou “pětiletku” a toto je časové období, které je nejčastěji zajímá. A aby to nebylo příliš složité, mám pro Vás grafické znázornění. Na obrázku vidíte čistý zisk za 3 roky zhodnocování Vašich úspor podle jednotlivých námi probraných možností.

zhodnocení úspor

Mám ještě něco dodat? Sami vidíte ten rozdíl

Ano, určitě. To jak budou Vaše peníze makat za Vás, je jen na Vás. Buď budou ležet, nic nedělat a flákat se jak Jarda Kužel z Okresního přeboru nebo budou kopat za některý z týmu UEFA. Chápu, že ne každý se hned cítí na první ligu, ale myslete alespoň na tu inflaci. Nechat si znehodnotit peníze jen díky jejich “stárnutí”, to je fakt veliká škoda. Rádi Vám ukážeme, jak na to. Nebojte se zeptat a oslovit nás. Každý je profík v jiném oboru. Já osobně si taky neopravuji auto sám a jdu za specialistou.

Dočetli jste až jsem? Velká poklona. Málo lidí dnes čte a většina jen skenuje text. Náš mozek je tak nastaven. V rychlosti vyhodnocujeme to, co je pro nás zajímavé. Pokud jste vyhodnotili, že Vám můžeme pomoci, pište nebo volejte, viz. kontakty zde. No a pokud jste vyhodnotili, že spoříte správně, napište nám do komentáře k článku na FB proč a jak spoříte. Pochlubte se ostatním, jak se to dělá správně. 

 

 

 

Úroková sazba vs. náklady na fixaci

úroková sazba

Úroková sazba vs. náklady na fixaci

Jak správně vybrat hypoteční úvěr a nespálit se? Budete pátrat po té nejlepší úrokové sazbě nebo se zaměříte spíš na “náklady na fixaci”? To je otázka, na kterou byste měli při výběru hypotečního úvěru znát odpověď. Úroková sazba totiž nemusí být to zásadní, co by mělo rozhodovat při výběru hypotéky.

Dnešní praxe

Dnes je běžné, že si hypoteční úvěr pořídíte na období první fixace a potom budete refinancovat do jiné banky, za lepších podmínek. V tu chvíli ztrácí hledání té nejlepší sazby smysl. Hledejte spíš podle nákladů na fixaci. 


tip: Hledáte nejlevnější hypotéku? Najděte si ji tady.  Hypoteční kalkulačka


Jak vypočítat náklady na fixaci?

To není úplně tak jednoduché a pomocí běžné kalkulačky v mobilu to nespočítáte. Je potřeba zohlednit vstupní poplatky, délku fixačního období, celkovou splatnost a další parametry. Naštěstí právě teď čtete článek Specialisty na bydlení, který vám s tím pomůže. Díky speciální kalkulačce vám náklady na fixaci spočítám během pár minut. Stačí mi základní údaje o vás a o hypotéce. A výsledek bude krásně seřazen od toho nejlepšího až po ten nejhorší, viz. vzorový obrázek.

kalkulačka hypoték

Co mě to bude stát?

Pár minut vašeho času, nic víc. Stačí se na chvíli sejít, já si od vás vezmu potřebné informace a to je vše. Můžeme se domluvit i po telefonu, ale přece jen osobní schůzka je lepší. Využijte stránku s kontakty.

Myslete tedy při výběru hypotéky na to, že sazba není nad zlato. Je spousta parametrů, které mohou nakonec rozhodnout, jen si to musíte pěkně spočítat. Teď už víte, že úroková sazba není při výběru hypotéky to hlavní.

Kontaktní formulář

Bude pro Vás lepší, když se ozvu přímo já Vám? Pokud ano, stačí vyplnit kontaktní údaje a je to. Zavolám Vám co nejdříve, Vy ušetříte za hovor a ještě získáte výhodnou hypotéku. Těším se na Vás.

 

Co je doma, to se počítá … do koruny.

konsolidace půjček

Připravte se na hypotéku. Konsolidace půjček je nejlepší nástroj

Víte, že banky jsou čím dál tím víc přísnější při poskytování hypotečních úvěrů? Pokud máte v domácnosti kreditní karty nebo kontokorenty (povolený debet), může vám to zásadně, ale hlavně negativně ovlivnit vaši bonitu při posuzování žádosti o hypotéku. Konsolidace půjček se nabízí jako řešení.Příklad mluví za vše

Je běžnou situací, že se vám v rámci domácnosti podaří nasbírat již zmíněné produkty s limitem v celkovém součtu klidně i 100.000 Kč. Tak třeba:

 • manžel kreditní karta s limitem 40.000 Kč a povolený debet 20.000 Kč
 • manželka kreditní karta 20.000 Kč a povolený debet 20.000 Kč
 • děti … to si dělám srandu 🙂

V celkovém součtu to ale dělá 100.000 Kč. Pokud tyto produkty využíváte, máte zaděláno na problém. Jak se dívají banky na tyto produkty?

Některé jsou hodné … ale vždy existuje i ten zlý. Nejpřísnější banka vám bude počítat 10 % z limitu úvěru jako pravidelnou měsíční splátku, i když platíte ve skutečnosti mnohem méně, nebo i když si u kreditní karty hlídáte bezúročné období.

Jak budete vypadat u banky a jak byste mohli vypadat?

Současná situace

 • Kreditní karta č. 1, bankou počítaná splátka 4.000 Kč
 • Kreditní karta č.2, bankou počítaná  splátka 2.000 Kč
 • Kontokorent č. 1, bankou počítaná  splátka 2.000 Kč
 • Kontokorent č. 2, bankou počítaná  splátka 2.000 Kč
 • Najednou máte měsíční výdaje 10.000 Kč!

Nová, lepší situace

 • Konsolidace všech těchto půjček do jedné
 • Krásná úroková sazba kolem 5 – 6 %
 • Víte přesně, co ten měsíc zaplatíte na splátce
 • Banka vám nepočítá žádné hypotetické splátky
 • Celková skutečná splátka podle registrů 1.200 Kč.Tak která varianta vypadá lépe? Za mě rozhodně ta s konsolidací.

Neváhejte a přijďte si vylepšit bonitu. Čím dříve se konsolidace provede, tím dříve se to promítne do registrů a pro banku pak budete mnohem zajímavější klient. Zároveň získáte výhodnou úrokovou sazbu, banky se teď mohou přetrhnout, aby byly lepší, než ty ostatní. Mám aplikace na poskytnutí konsolidace téměř všech bankovních domů, vše vyřídíte v jedné kanceláři.  Neváhejte využít stránku s kontakty.

Těším se na vás.Co by vás mohlo zajímat:

 • úrokové sazby lepší, než když půjdete přímo do banky
 • výsledek většinou do 24 hodin, někdy i na počkání
 • nemusíte vůbec chodit do banky, vše vyřídíte v jedné kanceláři
 • v některých případech se vůbec nedokládá potvrzení o příjmu, stačí příjem prohlásit
 • můžete dostat i peníze navíc

Líbil se vám článek? Nemůže pomoci někomu ve vašem okolí?

 

Hypoteční optický klam

byt nebo dům

Jak můžete různě bydlet za stejné peníze?

Vypadá to jako optický klam, ale nakonec vlastně není. Za úplně stejné měsíční výdaje můžete bydlet v krásném rodinném domě. Takže byt nebo dům? Vyzkoušejte si níže náš praktický optický klam.

V obou případech se jedná o výdaje na bydlení ve výši 13.800 Kč měsíčně. Díky našemu pravidelnému měsíčnímu příspěvku 3.000 Kč vás totiž nový rodinný domek vyjde na úplně stejné peníze jako novostavba bytu. Nevíte, jak na to? Zeptejte se specialisty.

Vyberete si byt nebo dům? Vyzkoušejte si optický (ne)klam pomocí posuvníku

 

byt nebo důmbyt nebo dům

Další zajímavé optické klamy najdete tady.