fbpx

Životní pojištění – závažná onemocnění

životní pojištění

Životní pojištění – závažná onemocnění

Když jsem včera (31.3.2019) ve zprávách viděl reportáž o tom, co dokáže způsobit jedno malé klíště, úplně mě mrazilo v zádech. Jednalo se o případ, kdy se ze dne na den zdravý a produktivní čtyřicetiletý muž stane odkázaným na své okolí a je potřeba se mu věnovat 24 hodin denně. Říkal jsem si, že tímto bych si nechtěl projít za žádnou cenu a že je potřeba zrevidovat mé životní pojištění. Ano, slyším vás, životní pojištění už nikoho neuzdraví, ale pomůže vám v nejtěžších časech najít alespoň dostatek finančních prostředků, abyste se mohli věnovat svým blízkým. Jaká je tedy cena za “klidnější” budoucnost?

Závažná onemocnění

Právě závažná onemocnění se v posledních letech dostaly mezi položky, proti kterým je možné se pojistit v rámci životního pojištění. Lze se připojistit proti následkům jak klíšťové encefalitidy, tak lymbské boreliozy. Samozřejmě je nejlepší se nechat očkovat, ale to lze jen proti klíšťové encefalitidě, druhé z onemocnění tuto možnost zatím nenabízí. Více o očkování najdete zde

K čemu pojištění slouží

Léčba těchto onemocnění má zásadní vliv na zdraví postiženého jedince, ale také na jeho peněženku, resp. na rodinný rozpočet. Léčba je časově náročná a vyžaduje si péči odborných asistentů. Jak už jsem psal, životní pojištění už čas nevrátí a pacienta neuzdraví. Přinese vám ale do rodinného rozpočtu tolik finančních prostředků, abyste se mohli naplno věnovat svému blízkému a zajistit mu tu nejlepší péči.

Pár stovek měsíčně

Bohužel slyším dost často, že i pár stovek měsíčně nestojí lidem za to, aby nechali pojistit sebe nebo své blízké. Jsou to vyhozené peníze … pojišťovna mi nic nevyplatí … nemá to cenu – a další a další výmluvy. Přitom mít životní pojištění je dnes běžná věc, nakonec o neznalosti Čechů o tomto produktu jsem už dříve psal tady. Samotné životní pojištění se pak může pohybovat cenově v rozmezí 500 Kč až třeba 2.000 Kč měsíčně.  Záleží samozřejmě na dalších parametrech, které se nastaví podle potřeb klienta. U té vyšší hranice si už můžete představit pojištění celé rodiny včetně dětí. Ale co to je? Jeden větší nákup, jedna večere v restauraci, nádrž benzínu? 

A to je vše? Za tolik peněz dvě nemoci?

Samozřejmě že ne. Za tuto cenu budete pojištěni proti dalším rizikům, která si vyberete. Zmíním například úraz, pracovní neschopnost, invaliditu, závislost na péči a další. Záleží jen a jen na vás, co vše bude předmětem vašeho pojištění a co vám bude krýt.

Jak plní pojišťovny pojistnou událost?

Plnění pojistných událostí je dnes vizitkou jednotlivých pojišťoven. Málokdy se setkávám s tím, že by pojišťovna kličkovala a hledala skulinku ve všeobecných podmínkách jen proto, aby nevyplatila. Navíc se pojišťovny shodují v tom, že příčinou nevyplacení pojistného je až v devadesáti procentech chybně nastavená pojistka ze strany klientů. Ti si často myslí, že zrovna jejich pojistka pokrývá různá rizika a opak je přitom pravdou. Jejich očekávání jsou pak při samotné pojistné události přemrštěná.

Chci se nechat pojistit

To je asi to nejjednodušší, co vás čeká. Využít můžete Online srovnání životního a úrazového pojištění nebo si rovnou sjednat schůzku. Životní pojištění společně nastavíme tak, aby co nejlépe splňovalo pravidlo cena vs. výkon. Použít můžete i následující formulář.

Připravím vás na nečekané události a nepřízeň osudu. Štěstí přeje připraveným.


 

Záznam o dopravní nehodě přes mobilní aplikaci

záznam o dopravní nehodě

Věděli jste, že záznam o dopravní nehodě nemusí proběhnout jen pomocí tiskopisu? Dnes jde přece “všechno” elektronicky.

Díky aplikaci e-accident: Záznam o dopravní nehodě můžete dopravní nehodu zaznamenat i pomocí chytrého telefonu. Stačí Vám na to výše uvedená aplikace v mobilním telefonu a nějaké ty znalosti o této aplikaci.

Aplikaci můžete použít ve 46 zemích světa a zvládá 33 jazyků. Samozřejmostí je nafocení poškozených vozidel přímo v aplikaci a označení poškozených částí (stejně jako ve vytištěném formuláři). Ke stažení je na Google Play nebo na App Store.

Do budoucna nikomu z Vás nepřeji, abyste aplikaci potřebovali. Může se Vám ale hodit v případě, že u sebe nebudete mít požadovaný tiskopis a usnadní Vám tak řešení této nepříjemné situace. Zkuste si sami stáhnout a vyzkoušet.

 

Novinky v oblasti pojištění

pojištění novinky

Zajímá vás, co je nového v oblasti pojištění? Nemusíte to googlit, našel jsem to pro vás, abych vám ušetřil čas.

V některých případech se sice jedná o bonusy k pojistným událostem, které bych nikomu nepřál. Ale když už to bohužel nastane, buďte na to maximálně připraveni a využijte služeb pojišťoven, které tyto novinky dlouhodobě připravují na základě svých zkušeností. Je to pro vás něco navíc, co vám pomůže v obtížných životních situacích.

VIP garance

Znáte případy, kdy si zaplatíte nějakou službu a za týden ji nabízí někdo jiný a ještě lepší? Nevadí. VIP garance u pojištění nemovitosti vám zajistí to, že pokud se konkurence vytasí s něčím novým, co vaše stávající pojistka nekryje, nemusíte ihned měnit smlouvu nebo společnost. Jedna z pojišťoven se zaváže k tomu, že se krytí tohoto rizika automaticky zařadí do jejich programu. Stačí jen v případě pojistné události říci vaší pojišťovně, že “tam ti” to umí a vy to chcete taky. Získáváte tak zajištění rizik, které vlastně nemáte ve smlouvě.

Prevence

Pokud jste jedni z těch, kterým životní pojištění připadá zbytečné a jste si jistí tím, že vás v budoucnu nic špatného nepotká (mimochodem nespoléhejte na dosavadní štěstí), může být tento bonus právě pro vás. Při pravidelných preventivních prohlídkách u lékaře získáte od pojišťovny peníze za to, že se o sebe pěkně staráte. Konkrétně každých 5 let až 5 tisíc Kč. Takže budete mít zajištěna rizika “co kdyby” a ještě získáte odměnu za péči o sebe. A pak že je životní pojištění k ničemu.

Stres benefit

I když je to nepříjemné, může vás při extrémních situacích potkat totální škoda na nemovitosti. Pojišťovna sice zaplatí veškeré škody, můžete ale získat bonus navíc. Po takovém nepříjemném zážitku je potřeba se psychicky srovnat. Jedním z bonusů může být vyplacení 30 tis. Kč na “zotavenou”, tedy na dovolenou podle vašich představ. I když bych to nikomu nepřál, je to jistý bonus navíc, který i v nepříjemných chvílích může potěšit.

Terminální stádium onemocnění

Odborný lékařský termín – terminální stádium onemocnění. Lékař s určitou tolerancí u závažných onemocnění stanoví, kdy přijde den D a vy se na něj můžete připravit. Třeba si splnit to, co jste chtěli ještě zažít – cestu kolem světa nebo jiné nesplnitelné zážitky. Nebo si zajistit takovou péči, která vám zajistí důstojné dožití a vy byste si tuto péči nemohli dovolit. Pojišťovna vám v tomto případě vyplatí 60% z pojistné částky, i když vlastně pravý důvod plnění pojištění ještě nenastal.

 

Nová rizika v oblasti pojištění

pojištění novinky

Pojišťovny se v poslední době předhání v novinkách, které by pro klienty přinesly. Objevují se tak pojištění rizik, která by nás v minulosti ani nenapadla.

Co se týká pojištění nemovitostí, můžete si nově připojistit rostliny a porost na pozemku, úniky vody při havárii na potrubí nebo kybernetické útoky. Zajímavou novinkou v oblasti pojištění nemovitostí je pojištění hrobu nebo hrobky.

S pojištěním domácnosti se objevují nové asistenční služby. Je to například  připojištění prodloužení záruky na spotřebičích, zabouchnutí dveří nebo garážových vrat, problémy s IT technikou nebo hrozby způsobené včelami či vosami.

Jako speciální pojištění se nově nabízí pojištění na rizika spojená s EET nebo speciální pojištění pro lékaře a jejich celou ordinaci, vč. personálu.

Také se navyšují limity plnění. Náhradní díly na auta jsou dražší, služby a stavební materiály rovněž a případů výplaty odškodnění přibývá. Pojišťovny jdou zkrátka kupředu a nespí. Z důvodu konkurence tak snižují ceny a zvyšují své dovednosti.

Máte přehled o tom, co máte pojištěno nebo byste chtěli vědět, co ještě lze pojistit? Můžeme se na to společně podívat. Obětujte pár minut svého času, nic za to nedáte. Při nejmenším si budete jisti, že máte vše v pořádku.

 

Jste připraveni platit způsobené škody?

způsobené škody

Pojištění občanské odpovědnosti by mělo patřit mezi základní pojištění každého z nás. V případě jakékoliv újmy, ať už majetkové nebo nemajetkové potom pojišťovna platí za vás.

A nemusí se zrovna jednat o malé částky. Vytopení sousedů pod vámi kvůli rozbité pračce nebo nehodě při opravě vodovodních rozvodů může být sice otázkou pár tisíc. Na druhou stranu nemajetková újma, jako je ušlý získ poškozeného nebo léčebné výlohy, se můžou vyšplhat do stovek tisíců, někdy i milionů.

Přitom vás takové pojištění může měsíčně řádově vyjít na desítky korun, podle rozsahu pokrytí. Může se vztahovat na všechny členy domácnosti, pokryje škody způsobené při běžných činnostech v občanském životě a většinou platí na území evropské unie. Pojistné limity pak můžou být až do částek kolem 10 milionů Kč.

Stačí si jen vybrat tu správnou pojišťovnu a nastavit si pojištění podle vašich potřeb. Pomůžu vám najít přesně takové pojištění, které bude vyhovovat vašim požadavkům. Cenové zvýhodnění je samozřejmostí.

 

Polovina obyvatel ČR nemá životní pojištění

životní pojištění

Podle provedených průzkumů nemá uzavřenou pojistku na životní pojištění 47% obyvatel ČR, zejména pak lidé s nízkými příjmy.

S výše uvedenými čísly může souviset i to, že téměř 24% lidí vůbec netuší, jak vlastně životní pojištění funguje a jaká rizika mohou ohrozit jejich výdělky a živobytí.

Co se týká pojištění v souvislosti s hypotečními úvěry, jsou v tomto Češi opravdoví “střelci”. Jen čtvrtina z nich by uzavřela životní pojištění kvůli hypotéce, naopak dokonce až pro 40 %  z nich není takto dlouhodobý závazek dostatečným důvodem.

Přitom pokrýt životním pojištěním základní rizika živitele rodiny může být otázkou stovek korun měsíčně (jedna večeře v restauraci nebo rodinná návštěva kina). Podívejte se na modelový případ a zapřemýšlejte, zda má smysl si zajistit taková rizika. Podle mě ano.

Věk klienta 35 let, pokryty tyto základní rizika:

– pojištění pro případ smrti na částku 1 500 000 Kč

– pojištění invalidity na částku 1 000 000 Kč

– pojištění závažných onemocnění na částku 500 000 Kč

– úrazové pojištění – trvalé následky – částka 200 000 Kč

– denní odškodné za dobu léčení – 200 Kč za každý den

– pojištění pro případ nemoci a pobyt v nemocnici  – 200 Kč za každý den

– pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě

Celkové měsíční pojistné 800 Kč. S jednotlivými hodnotami lze jakkoliv pracovat, přidávat či odebírat případná rizika nebo měnit pojistné částky. Se základním pojištěním se dá dostat již na částku od 500 Kč za měsíc. Nepodceňujte osud, blbou náhodu, neštěstí atd. Štěstí přeje připraveným.

zdroj: www.poradci-sobe.cz

 

Věděli jste že … 3 dobré tipy z oblasti pojištění

pojištění

Věděli jste že …

…v rámci pojištění domácnosti lze pojistit i elektroniku, např. mobilní telefon? Některé pojišťovny vyplácí i novou cenu rozbitého přístroje. Taková nehoda může přijít kdykoliv, máte peníze na nový smartphone?

…lze mladým řidičům, třeba Vašim dětem  nebo blízkým darovat Vaše  naspořené body z bezeškodního období? Můžete jim tak ušetřit peníze za jejich povinné ručení. Vám přitom všechny body zůstanou.

… lze vyplatit pojistné plnění i na keře, vzrostlé stromy a pod.? Třeba při bleskové povodni nebo havárii vodovodního řadu. Pojišťovna Vám vyplatí novou cenu takových rostlin.

Neztrácejte hodiny hledáním na internetu, všechny tyto triky a další Vám rád poradím. Stačí mi k tomu 15 minut a ukážu Vám, jak Vám mohu pomoci.