fbpx

Hypotéka na byt, na výstavbu na refinancování?

Jaké jednotlivé účely jsou ještě “hypotéka”? Možná jste ani nevěděli, co se dá hypotečním úvěrem vyřešit. Třeba hypotéka na vypořádání majetkových vztahů. Přečtěte si tohoto krátkého průvodce o všemožných účelech hypotečního úvěru.

Koupě

Budete kupovat pozemek, byt, rodinný dům, chatu nebo nebytový prostor? Všechny tyto nemovitosti můžete financovat pomocí hypotečního úvěru.

Nejčastější účel hypotečního úvěru je právě pořízení vlastního bydlení. Vyberte si tu správnou nemovitost a můžete bydlet. Kdyby to bylo tak jednoduché. Můžete si ale přečíst, co vás pravděpodobně čeká a nemine při pořízení vlastního bydlení. Více na stránce nová hypotéka.

Hypotéka na výstavbu nebo rekonstrukci

Hypoteční úvěr lze vzít i na výstavbu nebo rekonstrukci. Nezáleží na rozsahu nebo typu nemovitosti. Záleží na Vašich snech. A ty Vám pomůžu splnit.

Pokud se tedy rozhodnete rekonstruovat nebo stavět, vrhněte se na s rozvahou. Důležité je připravit si rozpočet stavby, ten po Vás bude chtít i banka. Tento krok určitě nepodceňujte a nechejte si finanční rezervu. Chcete přece nemovitost dokončit celou.

Refinancování

Přeneste si hypotéku jinam a ušetřete peníze. Můžete získat lepší podmínky než u stávající banky. Refinancování hypotéky je tak jednoduché.

Refinancovat jde až dva roky předem, v některých bankách dokonce i tři roky. Můžete si tak zajistit výhodnou úrokovou sazbu, která odpovídá současným podmínkám a přitom máte jistotu, že v budoucnu v klidu zrefinancujete. Úvěr jako takový bude totiž už schválený a podepsaný a vy budete jen čekat na nové skvělé podmínky. O tom, jak jednoduše refinancovat, se dozvíte v sekci refinancování.

Předhypoteční úvěr

Pomůže Vám pořídit si i družstevní byt nebo obecní pozemek. V některých případech je se využívá i při koupi nemovitosti v developerském projektu.

Jedná se o hypotéku, která v začátcích nepotřebuje zajištění nemovitosti. Vy si tak v klidu pořídíte nemovitost, kterou nelze při koupi zatížit zástavním právem a máte většinou rok až dva na to, abyste tak učinili. A jakmile koupíte a nemovitost nabudete do vlastnictví, už vám nic nebrání k tomu, abyste splnili podmínky banky.

Vypořádání majetku

Pomocí hypotečního úvěru lze vyřešit i vypořádání majetkových vztahů. Např. dědická řízení nebo rozvody manželství. Hypotéka pomáhá i v těchto nepříjemných situacích.

I v těchto případech se jedná o účelovou hypotéku, což spousta lidí ani netuší. Banka bude požadovat notářský zápis o vypořádání majetku a na základě tohoto dokumentu vyplatí peníze tak, jak je potřeba. Máte tak jedinečnou možnost vyřešit si i tyto záležitosti ve váš prospěch.

Americká hypotéka

Pořiďte si pomocí hypotéky, co Vás napadne. Hypotéka může být i neúčelová, opravdu na cokoli. Auto, letadlo, loď, co vás napadne. Většinou si lidé berou americkou hypotéku právě na nový vůz. Mimochodem, s tím vám můžeme pomoci. Podívejte se na nabídku vozů BMW a Opel. Prodej nebo pronájem vozidel za “pěkné” ceny. Přehlednou nabídku najdete přímo na stránkách FND Auto.

Vzhledem k tomu, že se jedná o neúčelový úvěr, neočekávejte takové dobré podmínky jak u běžné hypotéky. Americká hypotéka má většinou kratší splatnost, sníženou hodnotu LTV a samozřejmě vyšší sazbu. Na druhou stranu bývá stále levnější než spotřebitelský úvěr a vy si tak můžete výhodně pořídit to, po čem sníte.

Zpět na hypotéky 

+návod