fbpx

Přeneste si svou hypotéku tam, kde budou lepší podmínky. Nečekejte zbytečně na to, až vám vaše stávající banka nastaví novou nevýhodnou úrokovou sazbu. Jak na refinancování?

Proces refinancování hypotéky není jednoduchou záležitostí, víte co vás čeká?

Oslovení stávající banky

Určitě budete muset oslovit tu stávající, aby Vám zaslala vyčíslení současného dluhu a souhlas se splacením úvěru. Získáte tak informace pro budoucího poskytovatele úvěru, který podle písemných pokynů zajistí zaslání finančních prostředků na správný účet a do správného data. Počítejte s tím, že většina bank si za vyčíslení a souhlas se splacením úvěru zaúčtuje poplatek. Požádejte tedy o vyčíslení jen tehdy, jste-li si skutečně jisti se svými kroky. Refinancování tak proběhne bez komplikací.

Oslovení nové banky

Na finančním trhu v České republice jich je spousta. Ale jak vybrat tu správnou? Je dobré sledovat reklamy, kde se banky předhánění v úrokových sazbách “od”. Ty samozřejmě náleží klientům, kteří splňují určité požadavky. Nemusí se pak stát, že získáte přesně takovou úrokovou sazbu, kterou jste viděli včera v televizi. Navíc výběr banky není jen o úrokových sazbách. Záleží třeba i na rychlosti poskytnutí úvěru. Ne vždy je na refinancování dostatek času, klienti to často nechávají na poslední chvíli. Také je dobré znát různé akční nabídky jednotlivých bank a jejich podmínky.

Vyřízení úvěru

Po výběru vhodné banky příjdou na řadu skutečné činy. Ve Vámi vybrané bance podepíšete řádnou žádost o úvěr a souhlas s náhledem do registrů. V tuto chvíli dojde k tomu, že se do bankovních registrů podání žádosti o hypoteční úvěr zapíše. Právě proto je dobré nejprve vybrat tu správnou banku a pak podat řádnou žádost. V registrech by moc dobře nevypadalo, že žádáte již v několikáté bance o hypotéku a na budoucího poskytovatele by toto mohlo působit negativně.

Nové zástavní smlouvy a termín splacení

Jakmile dojde ke schválení úvěru a podpisu smlouvy, ještě pro Vás nic nekončí. Samozřejmostí je podání nových zástavních smluv na katastr nemovitostí a s tím spojená úhrada správního poplatku ve výši 1 000 Kč. Bude také nutné pohlídat termín splacení, který Vám stanovila původní banka. Vzhledem k tomu, že je dnes možné refinancovat několik měsíců dopředu, často se stane, že na samotný termín splacení se zapomene. Může se tak stát, že máte podepsanou novou smlouvu, těšíte se na novou nižší splátku, ale nakonec Vás původní banka nepustí jen kvůli tomu, že finanční prostředky na splacení nepřišly včas. Tady je potřeba opravdu pořádně pohlídat to, aby došlo k načerpání nového hypotečního úvěru včas a na správný účet. Jinak Vás mohou čekat skutečně nepříjemné komplikace.

Katastr nemovitostí a závazky klienta

Pokud se Vám vše výše uvedené podařilo, tak máte téměř vyhráno. Teď už jen podat zánik původního zástavního práva na katastr nemovitostí (potřebné dokumenty Vám zašle původní banka, správní poplatek činí opět 1 000 Kč) a začít splácet podle pokynů nové banky. Proces řízení na katastru můžete pohodlně sledovat online. Ještě nesmíte zapomenout na prokázání řádného pojištění nemovitosti, popř. splnit další podmínky, které vyplývají z nové hypoteční smlouvy. 

Uvedený “+návod” jen zhruba vyobrazuje proces vyřízení hypotečního úvěru a mohou existovat individuální případy, které budou vyžadovat jiné řešení. 

Kontaktujte mě a s celým procesem vám rád pomůžu. Svěřte se do rukou specialisty.

Zpět na hypotéky 

Uveďte požadovanou výši úvěru.
Uveďte, pokud máte. Má vliv na finální výši splátky.
Vyberte si délku splácení. Nejméně 5 let, nejvíce 30 roků.
Primárně nastavena nejnižší možná sazba k dnešnímu dni.

Zanechejte na sebe kontakt a Specialista se Vám ozve co nejdříve. Získáte tak mimo jiné i profesionální oporu v celém procesu vyřizování hypotéky.

Napište heslo "hypo1000" a získejte bonus 1.000 Kč k Vaší hypotéce. Tento bonus Vám zaplatí třeba poplatek na katastru nemovitostí.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR *