fbpx

Hypoteční specialista – nebojte se spolupráce s ním

hypoteční specialista

Hypoteční specialista se vyplatí

Chystáte se vyřizovat hypotéku? Budete to řešit sami nebo Vám pomůže hypoteční specialista? Níže najdete pár důvodů, proč se svěřit odborníkovi. A věřte, že vyřízení specifické hypotéky není jednoduché.

Do jaké banky jít?

To je otázka a hodně záleží na tom, jakou hypotéku budete vyřizovat nebo jaké jsou “parametry” žadatele nebo nemovitosti. Víte například kam jít pro hypotéku, když:

 • řešíte hypotéku na výstavbu
 • máte příjem na dobu určitou
 • podnikáte a máte optimalizované daňové přiznání
 • pobíráte invalidní důchod
 • chcete koupit rekreační budovu
 • budete kupovat družstevní byt
 • chcete lepší sazbu než banky běžně nabízí (sledujete např. vývoj zde? Já ano)

A další a další a další. Každá z výše uvedených možností má v každé bance jiné řešení. Některá banka to neumí, některá banka je na to lepší, v jiných zase dokládáte mnohem více podkladů než je třeba.

Zkuste si schválně zjistit a poctivě obejít nebo obvolat všechny banky (cca 16 finančních institucí) a udělat si analýzu na to, kde bude nejlepší hypotéka na výstavbu. Já to vím. Tento článek Vám napoví, kde může nastat problém. 

Motivace hypotečního specialisty

Mezi lidmi a po internetu kolují lži, že Vám finanční poradce najde a připraví produkt tam, kde získá nejlepší provizi. Toto bohudík není pravda u hypoték a pokud nějaký bankovní dům nějaké zvýhodnění připraví, většinou se to týká spotřebitelských neúčelových úvěrů. A tyto ve většině případů hypoteční specialisté už ze své podstaty neřeší a nenabízí. Hypoteční specialista je totiž specialista na právě svou oblast. A většina hypotečních specialistů působí pod nějakou společností (Gepard Finance, OK Klient, Fincentrum atd.), kde má z každé hypotéky úplně stejnou finanční odměnu.

Má motivace je tedy úplně jiná. Je pro mě důležité, abych pro Vás našel řešení a hypotéka nakonec dopadla dobře. Aby to bylo rychlé, bez zbytečného papírování a dávalo to smysl. A v tuto chvíli nerozhodují provize, ale konečný výsledek. A Vaše spokojenost, protože ta může být generátorem dalších spokojených klientů.

Následný servis

Dá se říci, že to je alfa omega práce hypotečního specialisty. Nekončí to tím, že s Vámi podepíšu smlouvu o úvěru, ale jsou tu další kroky, které je třeba zajistit. Podpisem smlouvy práce teprve začíná. Pomůžu Vám s katastrem nemovitostí, zajistím vyčerpání úvěru, společně splníme další podmínky banky, které vyplývají z hypoteční smlouvy, zkontroluji Vám kupní smlouvy, budu komunikovat s developerem a další a další. Ušetřím Vám spoustu času … a čas jsou peníze.

Rozhodnutí je na Vás

Má práce je pro Vás zdarma. A za zkoušku nic nedáte. Mám za sebou zkušenosti v bankovnictví a financích přes 12 let. Troufnu si říci, že hypotéku Vám zařídím lépe než Vy sami. To ale nezjistíte, když to nezkusíte. Využijte formulář níže, ať už pro sjednání telefonátu, schůzky nebo jen položení otázky. Jsem připraven se Vám věnovat. Těším se na Vás.


 

Přeneste si svou hypotéku

Přeneste si svou hypotéku tam, kde jí bude líp.

V současné chvíli získáte nejlevnější hypoteční úvěr se sazbou 2,47 % p.a. Hypotéka je bezpoplatková, neplatíte ani za odhad, ani za vyřízení úvěru. Tato úroková sazba platí pro fixační období 1,3 a 5 let. Platnost akce je omezená – platí do odvolání. Tak neváhejte a vyplňte kontaktní formulář. Ozvu se Vám co nejdříve a vyřídím nejlevnější hypotéku i Vám.

 

 

Zelené dluhopisy

dluhopisy

Zelené dluhopisy – co to je?

V posledních letech je moderní a záslužné starat se o naši planetu. Proto se již od roku 2007 vydávají tzv. Zelené dluhopisy (Green bonds), které se mají starat o to, aby naše planeta byla opět zelená. Jsou vydávány spolehlivými a kvalitními emitenty – schvalovací proces těchto dluhopisů je natolik přísný, že jen tak někdo sítem neprojde. Jedná se tedy o investici do projektů rozvoje životního prostředí, kterými může být například budování solárních či větrných elektráren, nebo zalesňování krajiny.

Výhody dluhopisů

Hlavní výhodou těchto dluhopisů je osvobození od daně. Tím se samozřejmě zvyšuje samotný výnos z dluhopisů, protože daň z příjmu se tímto investorů netýká. Další výhodou je samotná prezentace společnosti, která tyto dluhopisy vydává. Tím, že se taková společnost zajímá o naši krajinu a naši budoucnost, tím se jí zvedá společenský kredit a samo o sobě to může fungovat jako velmi dobrá reklama. Spousta takových emitentů pochází z Číny a USA, což je dobrá zpráva – jsou to země, které nejvíce přispívají ke znečištění naší planety.

Zelené dluhopisy a státy

Do vydávání zelených dluhopisů se za poslední roky pustily i státy kolem nás. Jako první bylo v roce 2016 Polsko, následovala Francie a k dnešnímu dni se připojilo i Nizozemsko. Například francouzské zelené dluhopisy byly zhodnoceny 1,75 procenty ročně a jejich splatnost byla nastavena na 22 let. Dalšími významnými státy, které se zapojují do této záslužné činnosti, jsou např. Belgie nebo Lucembursko – tam dokonce vznikla Zelená burza ( Luxembourg Green Exchange).

Výnos dluhopisů

Obecně se dá říci, že výnosovost zelených dluhopisů se pohybuje někde mezi 2 – 3 % p.a. Samozřejmě záleží na společnosti nebo zemi, která je vydává. Při investici do těchto dluhopisů buďte i tak opatrní a emitenta si řádně prověřte. Nakonec nahlédnout můžete na stránku Rizikové dluhopisy, kde si můžete spoustu informací najít sami.

Zelená táhne

Za posledních 10 let se s vydáváním zelených dluhopisů roztrhl pytel. Jen v roce 2013 bylo vydáno celkem za 11 miliard dolarů, za další dva roky dokonce čtyřnásobek. A v roce 2018? … 81 miliard dolarů. Kam to povyroste letos, to se necháme překvapit. Jen Nizozemsko, jak jsem již výše uvedl, vydalo k dnešnímu dni dluhopisy v hodnotě 6 miliard eur. A to se skvělým hodnocením rizikovosti AAA.dluhopis

 

Cesta z bytu do domku.

dům

Chce to mít sen a plán

Splňte si svůj sen, chce to mít plán. To se jednoduše řekne, ale co realizace? Na tu také časem dojde. Život je běh na dlouhou trať, tak proč to nenaplánovat tak, aby to bylo třeba za 5 – 7 let? Ukážeme si na konkrétním reálném příkladu, jak na to.

Příklad ze života

Máme v současné chvíli požadavek klienta na změnu bydlení. Chce se zbavit bytu v Olomouci a nechat si postavit domek na klíč. Byt kupoval před šesti lety. Kupní cena 2 mio Kč, měl 200.000 vlastní zdroje, takže hypotéku si vzal na 1.800.000 Kč. Dnes takový byt prodá za cca 2.600.000 Kč. Ovšem za 6 let na stávající hypotéce již něco splatil, takže mu zbývá doplatit asi 1,6 mio Kč. Jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že má klient nové vlastní zdroje ve výši 1 milion korun. Dá se říci, že se za 6 let krásně připravil na výstavbu rodinného domu. Takže za kolik to postaví?

Nový dům a cenové nastavení

Náš klient si našel pozemek kousek za Olomoucí za kupní cenu 1.000.000 Kč. Dům na klíč mu postaví naše dceřiná společnost FND Stavby za 2,5 mio Kč. Vzhledem k tomu, že vlastní zdroje má, nebude brát hypotéku na celých 3.500.000 Kč, ale o něco méně. Navíc mu ještě zbydou volné prostředky, které chytře využije na zhodnocení. To mu pomůže se splácením nové hypotéky. Víme už, kolik ho to bude měsíčně stát?

 

Nové výdaje za bydlení v domku

Podtrženo, sečteno … našeho klienta čeká nová splátka hypotéky cca 12.600 Kč. Má ale bokem svých 500.000 Kč, které budou pracovat pro něj a pomáhat mu se splácením hypotéky. Celkově tedy bude za bydlení v rodinném domě platit jen 9.700 Kč měsíčně, což je jen o cca 2.000 Kč více, než kolik platil za bydlení v bytě. A k tomu mu výše uvedených 500.000 Kč na konci programu zůstane a může je použít na cokoliv. A navíc bude bydlení v novém domku energeticky méně náročné než bydlení v bytě. Žádný fond oprav, příspěvky na uklízení, na výtah, osvětlení společných prostor atd.


tip: Hledáte nejlevnější hypotéku? Najděte si ji tady.  Hypoteční kalkulačka


Jen 500 Kč týdně více než za bydlení v bytě

Tak to se vyplatí. Máte “pětistovku” týdně navíc? Tak proč bydlet v bytě? Nemusí to být zítra, za měsíc, za dva. Ale třeba za 5 let. Postupně Vás na to připravíme. Já osobně jsem před lety kupoval byt v Olomouci, který jsme měli mít na 30 let. Pak přišel nápad a dnes je vše jinak. Užíváme si pohodlí a soukromí rodinného domu a zahrady. To by nás předtím nikdy nenapadlo. Držte se hesla, že nikdy není na nic pozdě.


Chcete se dozvědět více? Stačí nám telefon a e-mail:

 

Hypotéky 2019

hypotéky 2019

Hypotéky 2019 – co nás čeká?

Jak se budou mít hypotéky tento rok? Budou si žít v bavlnce nebo nastane hypoteční armagedon? Co nám přinese téma Hypotéky 2019? Jaký bude vývoj úrokových sazeb, české ekonomiky nebo cen nemovitostí? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Predikce vývoje úrokových sazeb

Podle veškerých indícií budou úrokové sazby u hypotečních úvěru letos mírně stoupat. V prosinci 2018 byl průměr u hypoték 2,91 % p.a, což prozrazuje web Hypoindex.cz. Začátkem roku se zastavily někde kolem 3 % p.a. a dokonce se některé banky předvedly se snížením. No zřejmě se jedná o konkurenční boj, ale pro nás klienty je to jedině dobře. Během roku by se mohly pohybovat někde kolem tří procent, ke konci roku možná až ke čtyřem procentům. Je to samozřejmě jen  odhad a do úrokových sazeb určitě zasáhne i ČNB a Rusnokovo nemilosrdné komando. To loni 5x zvýšilo základní úrokové sazby a k jejich navyšování dojde určitě i v tomto roce. Z úplné nuly se tak základní úrokové sazby dostaly až na hodnotu 1,75 %. Nakonec o zvyšování úrokových sazeb píšeme celkem často, třeba tady.


tip: Hledáte nejlevnější hypotéku? Najděte si ji tady.  Hypoteční kalkulačka


Česká ekonomika v roce 2019

Podle analytiků bude česká ekonomika v roce 2019 spíše zpomalovat. Konkrétně růst tempem 2,2 %. Ve třetím čtvrtletí roku 2018 vzrostla česká ekonomika meziročně o 2,4 % a celkový odhadovaný růst HDP za rok 2018 je podle prognóz ČNB 3,1 %. Pro rok 2019  pak ČNB očekává růst HDP o 3,3 %. Optimisticky vypadají mzdy českých zaměstnanců – budeme se mít dobře, snad teda všichni. Díky stále nízké nezaměstnanosti by se mohly za tento rok zvýšit mzdy o 6,5 %. Budu pozorně sledovat svou výplatní pásku, co Vy?

Ceny nemovitostí

Výzva pro všechny prodávající. Pokud jste ještě loni uvažovali o prodeji nemovitosti a neudělali to, rok 2019 má být tím nejlepším obdobím. Nedá se očekávat nějaký “brutální” růst cen nemovitostí, pád cen nejspíš také nepřijde, takže takový normální rok. Nicméně hypotéky jako takové budou stále dostupné a proto se může jednat o nejlepší dobu, kdy ještě prodáte nemovitost za dobrou cenu a solventních kupujících bude stále dost. Hodně bude záležet na poloze a typu nemovitosti. Jako vždy naše oblíbená Praha – tam se očekává růst cen bytů kolem 5 procent. No koupit si 1+kk za tři miliony, to chce hodně velkou dávku odvahy. Ale bydlet se musí, co se dá dělat. 

Krize v roce 2019?

Tak té se nejspíš nedočkáme. Nízká nezaměstnanost, vysoká poptávka po pracujících, očekávaný růst mezd, nízká inflace a slušný růst HDP. To vše napovídá tomu, že krize se letos nekoná. Pokud jste se na ni těšili, tak máte smůlu, budete si muset počkat na další roky. Kdo si počká, ten se dočká, znáte to. Téma hypotéky 2019 máme vyčerpáno, víc se ve stručnosti napsat nedá. Pokud máte jiný názor nebo se chcete jen vyjádřit, napište nám komentář. Jsme zvědavi na Vaše reakce.

 

Zhodnocení úspor – jak na to?

Vysvětlíme si základní pojmy

Zhodnocení úspor se vyjadřuje pomocí procent, většinou roční zhodnocení, tedy kolik procent Vám jaký produkt “vydělá” za jeden rok. Nemyslím si, že byste to nevěděli, ale zkratky p.a., p.m. nebo p.q. mohou kdekomu zamotat hlavu. Takže nejčastěji používaná zkratka je roční úročení, tedy p.a. Pokud se bavíme o zhodnocení, pojďme se bavit i o znehodnocení – o inflaci – česky řečeno “snížení kupní síly peněz”. Jde o přirozený vývoj hodnoty peněz v čase. Úplně lajcky řečeno –  dnešní stokoruna bude mít za 10 let jinou hodnotu, samozřejmě nižší. A matematicky vyjádřeno – podle aktuální inflace cca 2 % bude mít dnešních sto tisíc korun za 5 let hodnotu 90.000 Kč. Víte jak jsem k tomu došel? Pokud ano, tak víte, co je inflace.

Kde, jak a za kolik?

To je otázka. Pojďme hledat správnou odpověď. Ne, bohužel ji dnes nenajdeme. Každý je totiž jiný, jinak odvážný, má jiné finanční možnosti a jiné plány do budoucnosti. Nedá se najít nejlepší a efektivní řešení pro každého. Proto se podíváme na ty nejčastější.

Spořící účty

Tak ty nejspíš vedou. Zhodnocení do 1 % p.a. (teď už víte, co to znamená), peníze leží na spořícím účtu v bance a takřka všude jsou ihned k dispozici. Tady bych se vůbec nebavil o zhodnocení, ale o znehodnocení. Když je zhodnocení např. 0, 5 % p.a. a inflace 2 procenta, výsledek zhodnocení je jasný – záporný. Lidé tuto variantu volí z toho důvodu, že jsou údajně takto uložené peníze pojištěné proti případnému krachu banky. Proč údajně? K 31.12.2017 bylo v bankách uloženo celkem 2.370.000.000.000 Kč, to je dost peněz (slovně vyjádřeno 2,3 biliony Kč). Kdyby měly být všechny tyto peníze ve fondu pojištění vkladů, je to nereálné. Ve skutečnosti je to kolem jednoho procenta všech vkladů. Věděli jste to?

Termínované vklady

Ty jsou na tom se zhodnocením trochu lépe. Pohybují se kolem 1,5 – 3 % p.a. Jak už ale napovídá název, jsou termínované, tedy peníze na nich uložené nemáte ihned k dispozici. Čím vyšší výnos, tím delší doba fixace peněz. Pokud to zprůměrujeme, je toto “zhodnocení” dobré na to, aby Vám pokrylo inflační riziko, o kterém píšu už výše. Zisk 2 %, inflace 2 %, takže matematicky vyjádřeno “šul-nul”.

Dluhopisy

No už se konečně dostáváme do vyšších pater. Dluhopis je cenný papír, který si koupíte a něco za něj získáte. No proč byste ho kupovali, kdyby z něj nic nebylo, že? (:-)) Zrovna v loňském prosinci začaly být prodávány státní dluhopisy. O těch jsme už psali tady. A taky jsme si psali, že sotva pokryjí inflaci. Omlouvám se za to slovo inflace v každém odstavci. Ale je potřeba si uvědomit to, že peníze prostě ztrácí na své hodnotě. No stát nám za naše peníze moc nedá, co se dá dělat.

Dluhopisy soukromých společností a institucí, to je jiná liga. Soukromé společnosti si váží Vašich peněz, jsou vděčné za Vaši důvěru a podle toho Vás i ocení. Zpravidla začíná zhodnocení někde kolem 5 % p.a. a může jít i výše. No přečtěte si přímo o naší investiční příležitosti, která činí 7 % p.a. Navíc nejsou Vaše peníze nijak dlouhodobě blokované, u našich dluhopisů je máte zpět za 2 roky a kousek. A s ohledem na aktuální vývoj HDP, (ne)zaměstnanosti, vývoje cen nemovitostí atd. je to velmi krátký horizont, který Vám zaručí návratnost vložených prostředků.

Pojďme na konkrétní čísla

Aby se to jednoduše počítalo, uvažujme o hodnotě 500.000 Kč. Tolik peněz máte k dispozici a nevíte co s nimi. Co víte je to, že je chcete mít k dispozici cca za 3 roky. To je doba tak akorát, abyste věděli, kdy budete chtít peníze zpět. Většina lidí má stále zažitou “pětiletku” a toto je časové období, které je nejčastěji zajímá. A aby to nebylo příliš složité, mám pro Vás grafické znázornění. Na obrázku vidíte čistý zisk za 3 roky zhodnocování Vašich úspor podle jednotlivých námi probraných možností.

zhodnocení úspor

Mám ještě něco dodat? Sami vidíte ten rozdíl

Ano, určitě. To jak budou Vaše peníze makat za Vás, je jen na Vás. Buď budou ležet, nic nedělat a flákat se jak Jarda Kužel z Okresního přeboru nebo budou kopat za některý z týmu UEFA. Chápu, že ne každý se hned cítí na první ligu, ale myslete alespoň na tu inflaci. Nechat si znehodnotit peníze jen díky jejich “stárnutí”, to je fakt veliká škoda. Rádi Vám ukážeme, jak na to. Nebojte se zeptat a oslovit nás. Každý je profík v jiném oboru. Já osobně si taky neopravuji auto sám a jdu za specialistou.

Dočetli jste až jsem? Velká poklona. Málo lidí dnes čte a většina jen skenuje text. Náš mozek je tak nastaven. V rychlosti vyhodnocujeme to, co je pro nás zajímavé. Pokud jste vyhodnotili, že Vám můžeme pomoci, pište nebo volejte, viz. kontakty zde. No a pokud jste vyhodnotili, že spoříte správně, napište nám do komentáře k článku na FB proč a jak spoříte. Pochlubte se ostatním, jak se to dělá správně. 

 

 

 

Výhodná úroková sazba 2,59 % p.a.

výhodná úroková sazba

Hypotéka za 2,59 % p.a.

Výhodná úroková sazba 2,59 % p.a., to je aspoň závěr roku 2018. Popíráme statistky Hypoindexuúrokové sazby u hypoték jdou s námi dolů.

Lednové předsevzetí typu přestanu kouřit, začnu hubnout … to zná každý. Ale co tak začít šetřit, spořit, platit méně, získat výhodnější hypotéku? Nikomu se do toho nechce. Banky, úřady, papírování.

Vyřešte to nyní se specialistou, vše “vyběhá” za Vás. S úrokovou sazbou 2,59 % p.a. to půjde samo.

Navíc k této hypotéce získáváte automaticky pojištění schopnosti splácet a je platná pro všechny fixace.

Začněte v novém roce lépe. Mimochodem, refinancovat lze i dva roky dopředu. Výhody této hypotéky získáte, i když máte změnu fixace mnohem později.

Pište, volejte. Pomůžu Vám nakopnout rok 2019 správným směrem.

tel. 724 773 738
mail miroslav.skrabal@firmanaduveru.cz

Využijte tlačítko níže a objednejte se přímo přes web specialisty. Objevte kouzlo Spořící hypotéky. V kombinaci se sazbou 2,59 % p.a. můžete šetřit tisíce měsíčně a naspořit statisíce.

 

Chci méně splácet a více spořit

 

Koupě nového auta. Vyplatí se to?

nový vůz

Koupit vůz za hotové? Nemusí se vyplatit.

Koupě nového auta je často důležité a velké rozhodnutí. Podle posledních statistických údajů ztrácí v průměru nový vůz 10 % ze své hodnoty, a to každý rok. Nejvíce tak ztratí v prvních čtyřech až pěti letech. Později už cena klesá pomaleji, zhruba o 2 – 3 % každý rok. U některých vozů dokonce klesá jejich hodnota po čtyřech letech i o 50 % a více. 

Jak je to u Čechů?

Přes více než polovina Čechů nemá dostatek finančních prostředků na koupi nového vozu. Ti další, kteří na to mají, argumentují právě tím, co je uvedeno výše. Podle nich nový vůz ztrácí ihned po zaplacení pětinu své hodnoty. Možná i z těchto důvodu se nedaří v ČR snížit věk vozového parku. Ten si stále drží v průměru hodnotu 15 let.

Existuje lepší řešení koupě nového vozu?

Nový vůz lze pořídit i tak, že o své těžce našetřené peníze nepřijdete, a přitom budete mít k dispozici každé 4 roky nový vůz. Je potřeba zbavit se typicky české potřeby vůz vlastnit a máte vyhráno. A pokud si dáte dvě a dvě dohromady, budete mít z toho ještě větší radost, jak jste vyhráli nad systémem a jak Váš vůz neztrácí na své hodnotě. Určitě si pamatujete hlášku ze série o básnících se Štěpánkem Šafránkem. “Jediný vůz, který mi nezestárne, je ten, který si nekoupím”.

Chcete každé 4 roky nový a bezpečnější vůz? Jaké jsou možnosti.

Pojďme brát v úvahu vůz nižší střední třídy, pořizovací hodnota 450.000 Kč. Teď máte dvě možnosti. 

Barevná infografika, detailní kalkulace níže.

koupě nového auta

 

 

1) Koupit za hotovost.

V tomto případě utratíte všechny své peníze začátku a auto je Vaše. Platíte povinné ručení a havarijní pojištění, pneu, servis. Je to vše? Není – pokud budete chtít za 4 roky opět nový vůz, musíte si dávat něco bokem. Kolik Vás vše bude měsíčně stát?

 • cca mínus 1.000 Kč povinné ručení + havarijní pojištění
 • mínus 4.200 Kč odkládáte bokem, abyste za 4 roky našetřili na nový vůz (za 4 roky prodáváte ojetý vůz za cca 250.000 Kč. Abyste naspořili nových 200.000 Kč, bude to právě taková částka)
 • mínus 200 Kč pneu + servis (předpokládaná útrata celkem 10.000 Kč, rozpočítáno na měsíce)
 • celkové měsíční náklady 5.400 Kč

Za 4 roky celkem zaplatíte cca 260.000 Kč, abyste měli opět nový vůz. 

 

 2) Kombinace operativního leasingu a zhodnocení.

Tady své peníze neutrácíte, ale necháte je zhodnocovat. Také vůz nekupujete do svého vlastnictví, ale pořídíte jej na tzv. operativní leasing. Za 4 roky se Vám peníze z investice vrací, Vy vracíte použitý vůz a můžete celý proces opakovat znovu. Máte tak každé 4 roky nový vůz. Jak budou vypadat konkrétní čísla?

 • měsíční zisk ze zhodnocení plus 3.000 Kč
 • povinné ručení a havarijní pojištění 0 Kč (platí za Vás leasingová společnost)
 • pneu + servis 0 Kč (většinou bývá jako služba zdarma, lze nastavit individuálně)
 • splátka operativního leasingu mínus 7.000 Kč
 • celkové měsíční náklady 4.000 Kč

Za 4 roky celkem zaplatíte 192.000 Kč, poté získáváte opět nový vůz.

 

Výhody a nevýhody.

U první varianty máte ten lepší pocit, že něco vlastníte. Auto je Vaše a můžete si s ním dělat, co chcete. Na druhou stranu může v budoucnu dojít k navýšení ceny za pojištění vozu. Také nemáte jistotu, za kolik peněz za 4 roky vůz skutečně prodáte a odhady na začátku nemusí být naplněny.

U varianty číslo dvě bychom jako pozitivní mohli vyzvednout to, že nemusíte mít o vůz až takové obavy. Vůz nevlastníte a nebude to Vás “mazlíček”. Pouze jej užíváte a pak zase vrátíte. Nemůžete ale vrátit vůz vizuálně poškozený, takto by to nešlo. Po celé 4 roky máte jistotu v tom, kolik budete za vůz platit a nemusíte po 4 letech řešit prodej vozu a stresovat se, za kolik to kdo od Vás koupí. Jako nevýhoda může být to, že na voze nemůžete dělat žádné úpravy.

Co dodat?

Někdo se rozhodne pro variantu č. 1, protože prostě musí vůz vlastnit a je spíše konzervativním člověkem. Pokud máte ale trochu “západní” myšlení, rozhodnete se pro variantu č. 2. Tak jako tak Vám pomůžeme, ať už se vidíte v jakékoliv variantě. Využijte tlačítko níže a dozvíte se více o tom, jak pořídit nový vůz. Probereme obě možnosti a můžeme jít do většího detailu. 

Pokud byl pro Vás článek přínosem, budeme rádi za “To se mi líbí” nebo za sdílení naší stránky na Facebooku.

Chci se dozvědět více

 

Co je doma, to se počítá … do koruny.

konsolidace půjček

Připravte se na hypotéku. Konsolidace půjček je nejlepší nástroj

Víte, že banky jsou čím dál tím víc přísnější při poskytování hypotečních úvěrů? Pokud máte v domácnosti kreditní karty nebo kontokorenty (povolený debet), může vám to zásadně, ale hlavně negativně ovlivnit vaši bonitu při posuzování žádosti o hypotéku. Konsolidace půjček se nabízí jako řešení.Příklad mluví za vše

Je běžnou situací, že se vám v rámci domácnosti podaří nasbírat již zmíněné produkty s limitem v celkovém součtu klidně i 100.000 Kč. Tak třeba:

 • manžel kreditní karta s limitem 40.000 Kč a povolený debet 20.000 Kč
 • manželka kreditní karta 20.000 Kč a povolený debet 20.000 Kč
 • děti … to si dělám srandu 🙂

V celkovém součtu to ale dělá 100.000 Kč. Pokud tyto produkty využíváte, máte zaděláno na problém. Jak se dívají banky na tyto produkty?

Některé jsou hodné … ale vždy existuje i ten zlý. Nejpřísnější banka vám bude počítat 10 % z limitu úvěru jako pravidelnou měsíční splátku, i když platíte ve skutečnosti mnohem méně, nebo i když si u kreditní karty hlídáte bezúročné období.

Jak budete vypadat u banky a jak byste mohli vypadat?

Současná situace

 • Kreditní karta č. 1, bankou počítaná splátka 4.000 Kč
 • Kreditní karta č.2, bankou počítaná  splátka 2.000 Kč
 • Kontokorent č. 1, bankou počítaná  splátka 2.000 Kč
 • Kontokorent č. 2, bankou počítaná  splátka 2.000 Kč
 • Najednou máte měsíční výdaje 10.000 Kč!

Nová, lepší situace

 • Konsolidace všech těchto půjček do jedné
 • Krásná úroková sazba kolem 5 – 6 %
 • Víte přesně, co ten měsíc zaplatíte na splátce
 • Banka vám nepočítá žádné hypotetické splátky
 • Celková skutečná splátka podle registrů 1.200 Kč.


Tak která varianta vypadá lépe? Za mě rozhodně ta s konsolidací.

Neváhejte a přijďte si vylepšit bonitu. Čím dříve se konsolidace provede, tím dříve se to promítne do registrů a pro banku pak budete mnohem zajímavější klient. Zároveň získáte výhodnou úrokovou sazbu, banky se teď mohou přetrhnout, aby byly lepší, než ty ostatní. Mám aplikace na poskytnutí konsolidace téměř všech bankovních domů, vše vyřídíte v jedné kanceláři.  Neváhejte využít stránku s kontakty.

Těším se na vás.Co by vás mohlo zajímat:

 • úrokové sazby lepší, než když půjdete přímo do banky
 • výsledek většinou do 24 hodin, někdy i na počkání
 • nemusíte vůbec chodit do banky, vše vyřídíte v jedné kanceláři
 • v některých případech se vůbec nedokládá potvrzení o příjmu, stačí příjem prohlásit
 • můžete dostat i peníze navíc

Líbil se vám článek? Nemůže pomoci někomu ve vašem okolí?

 

Black Friday – co o něm nevíte

black friday

Možná jste ani netušili, že slevový den Black Friday souvisí se světovou krizí z roku 1929. Název této akce je totiž reflexí poklesu cen na počátku tohoto období.

Jinak je tento den považován za počátek vánoční nákupní horečky již od roku 1952, a je to den, který vždy následuje po dni díkuvzdání v USA. Black Friday není sice oficiálním státním svátkem, přesto na něj některé státy (např. Kanada) nahlíží jako na svátek pro zaměstnance státní správy (dostanou na nákupy volno).

Bohužel tento “svátek” provází násilí a chaos. V roce 2008 došlo k usmrcení zaměstnance Wal-Martu (New York), který byl ušlapán rozbouřeným davem. Ten samý den byli smrtelně postřeleni dva lidé při hádce v obchodě v Kalifornii. Jinak jsou běžné drobné hádky a strkanice, zejména o parkovací místa nebo místa ve frontě. Bylo zaznamenáno použití pepřového spreje ve frontě před obchodem, což si vyžádalo 20 zraněných osob. Takových případu, ale i těch vážnějších je spousta a musel bych jim věnovat celý článek (Mr. Bean našel řešení, viz. video níže).

Nákupní šílenství po dlouhá léta začínalo vždy v 6 hodin ráno, aby byla stejná pravidla pro všechny. Později ale došlo k posouvání tohoto času, třeba i na čtvrtou hodinu ranní. Dokonce v roce 2012 došlo k tomu, že některé obchody otevřely již na samotný den díkuvzdání ve 20:00 hodin, v dalších letech už v 17 hodin.

Slevy jsou v některých případech tento den opravdu extrémní. Např. ve Francii v roce 2014 byly slevy až 85 %, nabízely je společnosti Apple a Amazon. U nás se černý pátek objevil poprvé v roce 2011. Slevy tehdy nebyly tak obrovské jak je zvykem ve světě a pohybovaly se kolem 10 %. Ze začátku se do této akce zapojily zejména e-shopy, dnes už i kamenné obchody.

Takže lovu zdar a pozor na zranění. A co se týká front a tlačenic, zkuste to vyřešit třeba jak Mr. Bean (začátek zhruba po jedné minutě :-))

Já Vám bohužel žádné extra slevy 85% nebo dovoz zdarma nenabídnu, prostě to nesouvisí s mou profesí. Nicméně Vám jako vždy mohu nabídnout profesionální přístup, perfektní servis a úsporu peněz nebo času při řešení Vašich finančních potřeb. Pokud byste cokoliv potřebovali, ozvěte se.