fbpx

Životní pojištění – závažná onemocnění

životní pojištění

Životní pojištění – závažná onemocnění

Když jsem včera (31.3.2019) ve zprávách viděl reportáž o tom, co dokáže způsobit jedno malé klíště, úplně mě mrazilo v zádech. Jednalo se o případ, kdy se ze dne na den zdravý a produktivní čtyřicetiletý muž stane odkázaným na své okolí a je potřeba se mu věnovat 24 hodin denně. Říkal jsem si, že tímto bych si nechtěl projít za žádnou cenu a že je potřeba zrevidovat mé životní pojištění. Ano, slyším vás, životní pojištění už nikoho neuzdraví, ale pomůže vám v nejtěžších časech najít alespoň dostatek finančních prostředků, abyste se mohli věnovat svým blízkým. Jaká je tedy cena za “klidnější” budoucnost?

Závažná onemocnění

Právě závažná onemocnění se v posledních letech dostaly mezi položky, proti kterým je možné se pojistit v rámci životního pojištění. Lze se připojistit proti následkům jak klíšťové encefalitidy, tak lymbské boreliozy. Samozřejmě je nejlepší se nechat očkovat, ale to lze jen proti klíšťové encefalitidě, druhé z onemocnění tuto možnost zatím nenabízí. Více o očkování najdete zde

K čemu pojištění slouží

Léčba těchto onemocnění má zásadní vliv na zdraví postiženého jedince, ale také na jeho peněženku, resp. na rodinný rozpočet. Léčba je časově náročná a vyžaduje si péči odborných asistentů. Jak už jsem psal, životní pojištění už čas nevrátí a pacienta neuzdraví. Přinese vám ale do rodinného rozpočtu tolik finančních prostředků, abyste se mohli naplno věnovat svému blízkému a zajistit mu tu nejlepší péči.

Pár stovek měsíčně

Bohužel slyším dost často, že i pár stovek měsíčně nestojí lidem za to, aby nechali pojistit sebe nebo své blízké. Jsou to vyhozené peníze … pojišťovna mi nic nevyplatí … nemá to cenu – a další a další výmluvy. Přitom mít životní pojištění je dnes běžná věc, nakonec o neznalosti Čechů o tomto produktu jsem už dříve psal tady. Samotné životní pojištění se pak může pohybovat cenově v rozmezí 500 Kč až třeba 2.000 Kč měsíčně.  Záleží samozřejmě na dalších parametrech, které se nastaví podle potřeb klienta. U té vyšší hranice si už můžete představit pojištění celé rodiny včetně dětí. Ale co to je? Jeden větší nákup, jedna večere v restauraci, nádrž benzínu? 

A to je vše? Za tolik peněz dvě nemoci?

Samozřejmě že ne. Za tuto cenu budete pojištěni proti dalším rizikům, která si vyberete. Zmíním například úraz, pracovní neschopnost, invaliditu, závislost na péči a další. Záleží jen a jen na vás, co vše bude předmětem vašeho pojištění a co vám bude krýt.

Jak plní pojišťovny pojistnou událost?

Plnění pojistných událostí je dnes vizitkou jednotlivých pojišťoven. Málokdy se setkávám s tím, že by pojišťovna kličkovala a hledala skulinku ve všeobecných podmínkách jen proto, aby nevyplatila. Navíc se pojišťovny shodují v tom, že příčinou nevyplacení pojistného je až v devadesáti procentech chybně nastavená pojistka ze strany klientů. Ti si často myslí, že zrovna jejich pojistka pokrývá různá rizika a opak je přitom pravdou. Jejich očekávání jsou pak při samotné pojistné události přemrštěná.

Chci se nechat pojistit

To je asi to nejjednodušší, co vás čeká. Využít můžete Online srovnání životního a úrazového pojištění nebo si rovnou sjednat schůzku. Životní pojištění společně nastavíme tak, aby co nejlépe splňovalo pravidlo cena vs. výkon. Použít můžete i následující formulář.

Připravím vás na nečekané události a nepřízeň osudu. Štěstí přeje připraveným.


 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.